Amaç - Kapsam

Elektrik Mühendisleri Odası – Üniversite işbirliği kapsamında, Akademik Kamp adı altında, üniversite ve araştırma kurumlarındaki yüksek lisans ve doktora seviyesinde genç araştırmacılar ile konunun uzmanı akademisyenlerin  bir araya geleceği, bilimsel bir tartışma ortamı oluşturmak amaçlanmaktadır.

Bahar ve kış kampı olmak üzere, yılda iki kere, ülkenin değişik yerlerinde 4 (dört)  gün süren, sosyal etkinlikleri de içeren Akademik Kamplar yapılmaktadır.

İşyerleri, eğitim organizasyonları, kongre, konferans ve benzerlerinden farklı olarak, aynı alanda çalışan insanların daha etkin biçimde, doğrudan ve birebir iletişim kurabilmesi kampın hedefleri arasındadır. Akademik Kampla, Türkiye’nin her yerinden EMO üyesi genç araştırmacıların gereksinim duydukları disiplin ve alt disiplinlere ait konuların uzmanı bilim insanları ile rahat ve özgür bir ortamda yan yana gelmesi sağlanmaktadır. 

İlkini 2012 yılında gerçekleştirdiğimiz Akademik Kampların üçüncüsünün konusu, önceki kampların sonuçlarıyla beraber değerlendirilerek ‘Büyük Veri ve Madenciliği” olarak belirlenmiştir. Bu konudaki son gelişmeler ve araştırmalar, uzman bilim insanları tarafından katılımcılara interaktif biçimde aktarılacaktır.

EMO 4. AKADEMİK KAMP
TÜM VİDEOLAR İÇİN TIKLAYINIZ