YER - TARİH

YER

Nesin Matematik Köyü – Şirince, İzmir

Kamp alanı, konaklama ve diğer ayrıntılar ile ilgili bilgilere 

http://matematikkoyu.org/ adresinden ulaşılabilir. 

 

TARİH

12-15 Mayıs 2016 (4 Gün)

 

BAŞVURU ADRESİ ve SON BAŞVURU TARİHİ

Başvurular www.akademikkamp.org adresinden elektronik olarak alınacaktır.

Son başvuru tarihi: 11 Nisan 2016

 

Katılımcılara, başvurularının sonuçları 14 Nisan 2016 tarihinde bildirilecektir.

Ulaşım:

Nesin Matematik Köyü'ne Ulaşım

Mesafeler

İzmir - Selcuk: 75 km. 
Selçuk - Şirince: 8 km. 
Şirince - NMK: 800 m. 

Selçuk'a ulaşım

Otobüsle

Bulunduğunuz yerden Selçuk'a giden otobüs firmaları olabilir. Bunlardan birini tercih edebilirsiniz. Eğer otobüsle İzmir'e geliyorsanız, İzmir garajından Selçuk'a her 40 dakikada bir otobüs var. İzmir garajından ilk otobüs 07:00'da. Son otobüs 21:00'da. Gaziemir'den geçen Selçuk otobüsleri de mevcuttur. Gaziemir'den ilk otobüs 6:55'te, son otobüs 21:20'de. Ek olarak diğer saatlere http://selcukefes.org/sefer.htm sayfasından ulaşabilirsiniz. Firmalardan biri Selçuk Efes. İzmir-Selçuk arası çalışan otobüslerin ücreti 9 lira.

Uçakla

İzmir Havaalanı - Selçuk yolu. Gaziemir'den gelen Selçuk otobüsleri havaalanı yolundan geçiyor. Bu otobüslere binebilmek için, geçiş güzergahındaki Tansaş'ın yanına gitmeniz gerekiyor. Havaalanı-Tansaş arası taksiyle 5 dakika. Sabah 06:55'ten 21:20'ye kadar 40 dakikada bir otobüs var. Otobüs firması aynı; Selçuk Efes (0232 892 39 79). Gaziemir-Selçuk otobüslerinin ücreti 9 lira. Havalanından Selçuk'a trenle de ulasabilirsiniz. Tren saatleri hakkinda http://www.tcdd.gov.tr/yolcu/anahattrenleri.htm adresinden bilgi alabilirsiniz. Ayrıntılı tren saatleri içintıklayınız.

Trenle

Bulunduğunuz yere göre, Selçuk'a giden anahat trenleri icin; http://www.tcdd.gov.tr/yolcu/anahattrenleri.htm adresinden bilgi alabilirsiniz. Selçuk tren istasyonunun telefonu: 0232 892 60 06 Ayrıntılı tren saatleri için tıklayınız.

Özel araçla

İzmir'e geldikten sonra, İzmir-Aydin otoyoluna girerseniz yaklaşık 50 km sonra Torbalı gişelerine ulaşırsınız. Torbalı gişelerini yaklaşık 20 km geçtikten sonra Selçuk gişelerine ve Selçuk yoluna ulaşırsınız. Selçuk'un girişindeki ilk kırmızı ışıklardan sola dönerseniz yaklaşık 200 metre ileride solda Şirince yoluna ulaşabilirsiniz. (Şirince tabelasını da görebilirsiniz.)

Şirince'ye ulaşım

Selçuk'tan Şirince'ye ilk minibüs 7:20'de. 7:20'den 19:20'a kadar her 20 dakikada bir minibüs var. Şirince'den Selçuk'a ilk otobüs 08:00'da. 08:00'dan 19:30'a kadar her 30 dakikada bir minibüs var. Selçuk-Şirince minibüslerinin ücreti 3 lira. Selçuk'tan Şirince'ye taksiyle ulaşımın ücreti yaklaşık 50 lira. Selçuk - Şirince ayrıntılı minibüs saatlerini görmek için tıklayınız.

Matematik Köyü'ne ulaşım

 

Şirince ile Matematik Köyü arası 800 m. Yürüme mesafesinde. Yol boyunca tabelalar var. Yazokullarımız için gelen öğrencileri ve ailelerini Şirince'den alıyoruz. Ziyaretçilerimiz kendi imkanlarıyla ulaşıyorlar.

EMO 4. AKADEMİK KAMP
TÜM VİDEOLAR İÇİN TIKLAYINIZ